Kouvolan Puolimaratonille 2014 ilmoittautuneet

Yhteensä ilmoittautunut 240 osallistujaa (lista päivitetty viimeeksi 3.5.2014 klo 06.20).

ääääääääääääääääääääääääääääääööööööööööööööööööööööööööööö

M yl 25 osallistujaa. (Yhteislähtö klo 12.00)

Johannes Suppanen, Middle-Earthlings, Kuopio
Tuomas Mansikka, Helsinki
Mika Vainionpää, Lahti
Janne Puhakka, Vehkalahden Veikot, VeVe
Markus Rajamäki, Kuusankosken Urheiluseura, KuUS
Mikael Heikinheimo, Kymenlaakson ammattikorkeakoulu, KyAMK
Tero Korpela, Mikkelin Kilpa-Veikot, MiKV
Jarkko Kinnunen, Karjalan prikaati, KARPR
Antti Lähteenmäki, Karjalan prikaati, KARPR
Tuukka Koski, Karjalan prikaati, KARPR
Pekka Suvitie, Karjalan prikaati, KARPR
Osmo Ärling, Kuusankoski
Joonas Korjala, Valkealan Soutajat, ValSo
Lauri Sihvola, Kouvolan Nyrkkeilijät, KoNy, Myllykoski
Joni Puhakka, Kotka
Paavo Forsberg, Kuusankosken Urheiluseura, KuUS
Teemu Huppunen, Iitin Pyrintö, IitPy
Mortti Lehtonen, Jaalan Voima, JaVo
Timo Ronkainen, Itä-Suomen Sotilasläänin Esikunta, ISSLE
Harri Rajamäki, Pikkala
Arto Peltola, Sippolan Kunto, SiKu
Ole Antti Halonen, Kalamiehet Halonen, Kotka
Antti Jääskeläinen, Jäppilän Urheilijat, JäU
Pyry Suomalainen, Biketeam, Tampere
Mikki Lehtonen, Karhulan Katajaiset, KarKa

M 40 20 osallistujaa. (Yhteislähtö klo 12.00)

Jouni Lehto, LahtiSport35+
Esko Urpilainen, LahtiSport35+
Jari Parviainen, Greenpeak Oy, Kuusankoski
Tero Helli, X-tri, Lahti
Seppo Sihvola, Myllykosken Kilpa-Veikot, MyKV
Pasi Marttinen, Otavan Dieselit
Mika Sorsa, Kouvola
Antti Vainikka, Kouvolan Urheilijat, KU
Kari Leppänen, Karjalan prikaati, KARPR
Timo Gröhn, Karjalan prikaati, KARPR
Riku Mikkonen, Karjalan prikaati, KARPR
Antti Metsälä, Karjalan prikaati, KARPR
Kaj Sireni, LahtiSport35+
Juho Himanen, Mikkeli
Ilari Inkinen, Juoksutalli Sixpack, Lempäälä
Tatu Parviainen, Lahti
Sami Latva, Mäntsälä
Tomi Kaukonen, Hollola
Janne Sakkara, Elimäen Vauhti, ElimV
Sami Moisio, Myllykosken Kilpa-Veikot, MyKV

M 50 13 osallistujaa. (Yhteislähtö klo 12.00)

Pekka Kolehmainen, Kouvola
Juha Rantala, Kymen Urheiluveteraanit, KymenUV, Kouvola
Markku Kaarlela, Kotka
Veikko Niemi, Anjalan Liitto, AnLi, Inkeroinen
Juha Forsberg, Kuusankosken Urheiluseura, KuUS
Esa Katajamäki, Elimäen Vauhti, ElimV
Esa Pylvänen, Kouvolan Hiihtoseura, KHS
Veikko Purho, Myllykosken Kilpa-Veikot, MyKV
Harri Korhonen, Kouvola
Juha Parkkonen, Lappeenrannan Urheilumiehet, LUM
Harri Korpelainen, Lappeenrannan Urheilumiehet, LUM
Kari Lehkonen, Mikkelin Kilpa-Veikot, MiKV
Tapio Rinne, X-Tri Lahti

M 60 5 osallistujaa. (Yhteislähtö klo 12.00)

Risto Nenonen, Sippurasti, SipRa, Myllykoski
Tor Bäckman, Porvoo
Matti Hannola, Laajasalon Maratoonarit, Helsinki
Auvo Kouvo, Kuusankoski
Timo Tikkanen, Kotka

N yl 7 osallistujaa. (Yhteislähtö klo 12.00)

Anna Patana, Middle-Earthlings, Kuopio
Marina Ivanova, SK Vuoksi, Imatra
Miamari Kuronen, Karjalan Prikaati, KARPR
Katja Valkosaari, Kestävyyttä pintakaasulla 24/7, Kouvola
Henna Haukka, Parikkalan Urheilijat, PaU
Siru Murto-Unkila, Kotka
Salla Loiske, Kouvola

N 40 7 osallistujaa. (Yhteislähtö klo 12.00)

Mari Kotivuori, Squeezy Finland, Joroinen
Minna Vuorinen, Karjalan Prikaati, KARPR
Katri Lindroos, Kymen Urheiluveteraanit, KymUV
Armi Kallunki-Pekkola, Ruotsinpyhtään kisailijat, RuotsKi
Anu Sorsa, Kouvola
Pia Bryggare, Lappeenrannan Urheilumiehet, LUM
Senja Vainikka, Lahti

Kickbike M 11 osallistujaa. (Yhteislähtö klo 12.00)

Kai Immonen, Team Kainpo, Voikkaa
Petri Kiiski, Kymen vetokoiraseura, KVKS, Kotka
Mika Jääskeläinen, Team Kickbike, Lohja
Mikko Seppä, Team Kainpo, Luumäki
Teemu Paltola, Hakunilan seudun koiraharrastajat, HSKH
Hannu Vierikko, Team Kickbike, Vantaa
Lars Forsblom, Kymen Vetokoiraseura, KVKS, Kouvola
Antti Mäkiaho, Helsinki
Alpo Kuusisto, Espoo
Juha Lipponen, Turun Palveluskoiraharrastajat (TPH), Kaarina
Teemu Kaivola, Länsi-Suomen Valjakkourheilijat, L-SVU, Kangasala

,

Kickbike N 11 osallistujaa. (Yhteislähtö klo 12.00)

Kirsi Käyhty, Team Kainpo, Voikkaa
Tuula Tammisto
Miia Lahtinen, Team Kickbike, Vantaa
Jaana von Bell, Lohja
Sanna Lipponen, Turun Palveluskoiraharrastajat (TPH), Kaarina
Jonna Lipponen, Turun Palveluskoiraharrastajat (TPH), Kaarina
Camilla Vehkoja, Pohjanmaan Valjakkourheilijat, PoVa, Mustasaari
Jade Halme, Länsi-Suomen Valjakkourheilijat, L-SVU, Lahti
Tanja Ignatius, Team Kainpo, Tuusula
Vera Ignatius, Team Kainpo, Tuusula
Katja Ylä-Kotola, Kotka

Kuntoilijat - Puolimaraton 123 osallistujaa. (Yhteislähtö klo 12.00)

Mia Vaija, Kouvola
Mika Tuhkanen, Loppi
Matias Pusa, Kestävyyttä pintakaasulla 24/7, KPK 24/7, Lahti
Antti Koski, Kouvola
Timo Perälä, Helsinki
Junski Hannikainen, Kouvola
Johanna Partanen, Valkeala
Markus Sihvonen, Greenpeak Oy
Tiina Lång, Greenpeak Oy
Mika Kähkönen, Kuusankoski
Anu Lehtimäki, Kouvola
Esa Siren, Riihimäki
Jani Nuutinen, Kouvolan Suunnistajat, KS
Jorma Paalanen, Voikkaa
Seppo Vilen, Kouvola
Laila Säkkinen, Kouvola
Juha Sinisalo, Kotka
Pasi Taskinen, Nokia
Marjo Airos, Koria
Toni Orava, Kuusankoski
Maisa Mutanen, Helsinki
Pekka Mutanen, Kouvola
Marko Kuhmola, Kuusankoksi
Kimmo Lindström, Endurance Ultrarunning Team Finland, EUTF, Koria
Aki Kunnas, Vantaa
Leena Oksanen-Peltola, Järvenpää
Jyrki Joutsenjärvi, Iitti
Kimmo Telkkinen, Kouvola
Jukka Rihu, Valkeala
Tiina Suurnäkki, Kuusankoski
Irma Jäppinen, Kouvola
Olli Korpela,Iitti
Mika Rissanen, Kouvola
Antti Sassali, Hamina
Niina Pirttilehto, Kuusankoski
Mervi Leinonen, Hamina
Jouni Kallio, Kouvola
Marko Grönlund, Myllykosken Kilpa-Veikot, MyKV
Markku Valkosaari, Kestävyyttä pintakaasulla 24/7, KPK 24/7, Kouvola
Miska Autio, Kaslink Foods
Altti Sormunen, Kaslink Foods
Jari Närvänen, Kouvolan kaupunki, Kouvola
Heikki Rantula, Kouvolan kaupunki, Kuusankoski
Tuomas Mikkola, Kouvolan kaupunki, Pilkanmaa
Janiina Jantunen, Kouvolan kaupunki, Kuusankoski
Toni Puuronen, Kouvolan kaupunki, Kouvola
Satu Jokinen, Kouvolan kaupunki, Valkeala
Marianna Jarva, Kouvolan kaupunki, Kuusankoski
Maarit Eloranta, Kouvolan kaupunki, Koria
Mari Lehtosalo, Kouvolan kaupunki, Kuusankoski
Topi Suomalainen, Kouvolan kaupunki, Kouvola
Eeva-Liisa Höytämö, Kouvolan Kaupunki, Kouvola
Markku Potinkara, Kouvola
Tarja Tommiska, Valkeala
Tommi Ollikainen, Helsinki
Ari Puhakka, Data Group Korka
Timo Nikkinen, Kouvola
Ilpo Kakko, Mäntyharju
Josefiina Olkkonen, Jyväskylä
Hanna Kemppainen, Nuorisokeskus Anjala
Pasi Hedman, Nuorisokeskus Anjala
Pauliina Tarkki, Lohja
Heini Huovinen, Kouvola
Annika Suuronen, Kouvolan Latu
Jani Ahola, Nastola Triathlon, Kouvola
Harri Liekola, Kouvola
Saana Vuorinen, Hamina
Mira Lassila, Kouvola,
Markku Heinonen, Mikkeli
Taina Raukola, Iitti
Hannamari Holopainen,Kouvola
Matti Jämsä, Kouvola
Pyry Norrila, KOOKOO C, Kouvola
Virpi Hernesaho, Myllykosken Kilpa-Veikot, MyKV
Arja Korhonen, Kouvola
Anna-Mari Hämäläinen, Kouvola
Kai Greijula, Kuusankoski
Senja Pulkamo, Myllykosken Kilpa-Veikot, MyKV
Rita Lakka, Kouvolan Uimarit, KoU
Johanna Toimela, Inkeroinen
Henri Toimela, Inkeroinen
Marjo Tiihonen, Iitin pyrintö, IitPy
Timo Toivonen, Laskuvarjojääkärikilta, Utti
Eero Niilola, Hasula
Joni Kepsu, Kouvola
Niina Jokela, Kouvola
Hannu Alastalo, Kuusankoski
Tomi Ala-Jääski, Espoo
Atte Artamo, Helsinki
Tommi Huuskonen, Kuusankoski
Ville Puuperä, Kuusankoski
Teemu Pöyhönen, Itä-Suomen Sotilasläänin Esikunta, ISSLE
Esa Pigg, Epsilon Management Oy, Espoo
Roosa Pigg, Epsilon Management Oy, Espoo
Niklas Pigg, Epsilon Management Oy, Espoo
Perttu Pigg, Epsilon Management Oy, Raahe
Vesa Riihimäki, Epsilon Management Oy, Kirkkonummi
Olli Koivisto, Epsilon Management Oy, Espoo
Aleksi Heikkilä, Epsilon Management Oy, Keuruu
Perttu Heikkilä, Epsilon Management Oy, Kouvola
Henri Pigg, Epsilon Management Oy, Kuopio
Panu Pigg, Epsilon Management Oy, Nurmijärvi
Salla Pesonen, Salla, Iitti
Asko Toivanen, Valkeala
Janne Raukola, Iitti
Kai Mukkula, Kuusankoski
Liisa Äijö, Lahti
Heli Lahtinen, Kantvik
Mirva Turkia, Kajaani
Jari Turtiainen, Valkealan Kajo, Kajo
Joni Jääskeläinen, Team Wohveli, Kouvola
Jarno Saario, Helsinki
Hanna Mattsson-Pajarinen, Joensuu
Maija Niskanen, Utti
Pekka Kärkkäinen, Valkeala
Joonatan Lekander, Kouvolan Uimarit, KoU
Vesa Koskinen, TMWP, Kouvola
Aleksander Laihinen, Kouvolan Uimarit, KoU
Anu Jokinen, Kouvola
Marika Sipilä, Lahti
Henrik Möller, Helsinki
Carola Möller, Helsinki

Kuntoilijat - Kouvolan Vartti 17 osallistujaa. (Yhteislähtö klo 12.00)

Minna Innanen, Kouvola
Anu Järvinen, Kouvola
Janne Marttila, Kuusankoski
Juha Leikkonen, Kouvolan Metsästys- ja Ampumaseura, KouMAS
Esa Aaltonen, Lahti
Topi Rantanen, Kaslink Foods
Anu Auno, Kaslink Foods
Harri Vainio, Kaslink Foods
Jenna Makunen, Kouvola
Birgit Uutela, Valkeala
Kirsi Sali, Nuorisokeskus Anjala
Elina Päivänen, Data Group, Kotka
Veli-Matti Ylönen, Kouvola
Harri Peltola, Sippolan Kunto, SiKu
Qingwei Chen, Espoo
Yan Wang, Espoo
Omar Almutar, Big O, Helsinki